Judge Chairman : Mrs. Wanida Busakornnunt
Senior Judge Advisor : Mr. Thana Achariyawan
Judge Secretary : Mr. Chakkapan Chantarasmee

1. All Breed Judge

1.1 Mr. Thana Achariyawan
1.2 Mrs. Ladawan Chothithada
1.3 Mr. Ekarat Sangkunakup
1.4 Mr. Somsak Techapiti
1.5 Dr. Passiri Nisalak
1.6 Dr. Ml.Apiwut Kasemsant
1.7 Mr. Noranart Rattanasakvibool
1.8 Mr. Thanakrit Pathinyawat
1.9 Mr. Peerapong Pisitwuttinan
1.10 Mr. Chakkapan Chantarasmee
1.11 Mr. Torchai Junthkum
1.12 Mr. Chay Kulnipat
1.13 Mr. Phred Wong
1.14 Mr. Jira Sattapunkeeree
1.15 Mr. Suteesak Pakdeeteva

2. Group Judge

2.1 Mr. Sudkhet Rohitrattana   *** Eligible to judge best in show
Group 2 Pinchers, Schnauzers, Molossians, Swiss Moutain and Cattledogs
Group 3 Terrier
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 7 Pointing Dogs
Group 8 Retrievers, Flushing Dog and Waterdogs
Group 9 Companion and Toy Dogs

2.2 Ms. Nanta Tansacha
Group 3 Terrier
Group 4 Dachshunds
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 9 Companion and Toy Dogs
Additional breeds : Italian Greyhound, Dalmatian, Schipperke

2.3 Mr. Nattiwat Sinlau
Group 2 Pinchers, Schnauzers, Molossians, Swiss Moutain and Cattledogs
Group 3 Terrier
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 7 Pointing Dogs
Group 8 Retrievers, Flushing Dog and Waterdogs
Additional breeds : Thai Ridgeback Dog, Thai Bangkaew Dog

2.4 Mr. Vipas Taweekitikul
Group 2 Pinchers, Schnauzers, Molossians, Swiss Moutain and Cattledogs
Group 3 Terrier
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 8 Retrievers, Flushing Dog and Waterdogs
Group 9 Companion and Toy Dogs

2.5 Mr. Noppadon Chittiwan
Group 2 Pinchers, Schnauzers, Molossians, Swiss Moutain and Cattledogs
Group 3 Terrier
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 8 Retrievers, Flushing Dog and Waterdogs
Group 9 Companion and Toy Dogs

2.6 Mr. Ponkrit Yaprom
Group 2 Pinchers, Schnauzers, Molossians, Swiss Moutain and Cattledogs
Group 3 Terrier
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 9 Companion and Toy Dogs

2.7 Mr. Surak Nogkaew
Group 2 Pinchers, Schnauzers, Molossians, Swiss Moutain and Cattledogs
Group 3 Terrier
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 9 Companion and Toy Dogs

2.8 Mr. Nawin Sangvivake
Group 2 Pinchers, Schnauzers, Molossians, Swiss Moutain and Cattledogs
Group 3 Terrier
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 9 Companion and Toy Dogs

2.9 Mrs. Wanida Busakornnunt
Group 3 Terrier
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 9 Companion and Toy Dogs

2.10 Mr. Pongsakorn Pongsak
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 9 Companion and Toy Dogs

2.11 Mr. Somvorn Adungchongruk
Group 4 Dachshunds
Group 6 Scenthounds and Related Breeds

2.12 Mr. Yuttharak Rattanachompoo
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 9 Companion and Toy Dogs

2.13 Mr. Tawissachon Buntip
Group 6 Scenthounds and Related Breeds

2.14 Ms. Satida Bunnag
Group 5 Spitz and Primitive types
Additional breeds : Pug

2.15 Mr. Chaiwat Tangkarawakun
Group 5 Spitz and Primitive types
Group 9 Companion and Toy Dogs

3. Breed Judges

3.1 Mr. Poosak Posayachinda
Breed : Beagle, Collie Rough, Old English Sheepdog

3.2 Mr. Plakorn Tondsaipetch
Breed : Rottweiler and Bullmastiff

3.3 Mr. Uttaporn Damrongkul
Breed : Bulldog

3.4 Mr. Norarit Devahastin Na Ayudhya
Breed : Bull Terrier

3.5 Mr. Thasanai Phadanuphong
Breed : Chihuahua

3.6 Ms. Patcharee Saipreecha
Breed : Labrador Retriever

3.7 Mr. Jirapas Petchsanguansri
Breed : Miniature Pinscher

3.8 Mr. Permsak Pititanasansombat
Breed : Miniature Pinscher

3.9 Mr. Thaned Tiratitayangkoon
Breed : Miniature Pinscher

3.11 Mr. Suradej Ekviriyakit
Breed : Pomeranian

3.12 Mr. Theerasak Sangmuang
Breed : Pomeranian

3.13 Ms. Papitchaya Sukonnoi
Breed : Shih Tzu

3.14 Mrs. Savitree Viravan
Breed : Shih Tzu

3.15 Mrs. Oranuj Kanjanachusak
Breed : Siberian Husky

3.16 Mr. Torwong Talomsin
Breed : Siberian Husky

3.17 Mr. Vorapol Silpi
Breed : Siberian Husky

3.18 Mr. Santi Neramitpanich
Breed : Thai Bangkaew Dog, Thai Ridgeback Dog

3.19 Mr. Sopan Jongrak
Breed : Thai Bangkaew Dog

3.20 Mr.Phairoaj Rungpuwapat
Breed : Thai Bangkaew Dog

3.21 Mr. Chamnan Chatchavalyangkoon
Breed : Thai Ridgeback Dog

3.22 Mr. Tassana Phonark
Breed : Thai Ridgeback Dog

3.23 Pol.Lt.Col.Passawat Srithai
Breed : Thai Ridgeback Dog

3.24 Mr. Montree Junsawang
Breed : Thai Ridgeback Dog

3.25 Mr. Montri Maneesang
Breed : Thai Ridgeback Dog

3.26 Mr. Lapus Visutholarn
Breed : Thai Ridgeback Dog

3.27 Mr. Somsak Kunthana
Breed : Thai Ridgeback Dog

3.28 Pol.Lt.Col.Sermsak Thamraksa
Breed : Thai Ridgeback Dog

3.29 Lt.Gen.Amnard Chayasam
Breed : Thai Ridgeback Dog

3.30 Mr. Suphok Amatathaweewat
Breed : Yorkshire Terrier

3.31 Mr. Udomsak Lojaroenrat
Breed : Bullmastiff and Bulldog

3.32 Mr. Suppaseth Napasirikulkit
Breed : Golden Retriever and Labrador

3.33 Mr. Jaratpol Panyavuttivit
Breed : Pomeranian

3.34 Mr. Suebpong Panpruet
Breed : Pomeranian

4. The Companion Judges

4.1 Mr. Nattiwat Sinlear

4.2 Pol.Lt.Col.Passawat Srithai

4.3 Mr. Santi Neramitpanit

4.4 Mr. Surapong Sawangsribanteug

4.5 Mr. Thana Achariyawan

4.6 Mr. Thanakrit Pathinyawat

4.7 Mr. Thirawat Sumala

5. Working Trial Judges

5.1 Pol.Lt.Col.Passawat Srithai

5.2 Mr. Michael D. Selby